MATERIÁL

LEN

Jde o historicky nejstarší oděvní materiál. Je nejsilnějším a nejpevnějším textilním vláknem, které se zpracovává ze stonku. Lněná látka má charakteristickou povrchovou texturu a přirozený lesk. Je na omak chladivá, dobře odvádí teplo a má výbornou schopnost přijímat vlhkost. Jeho přirozenou mačkavost lze zmenšit správným praním i skladováním. Je ekologický, plně recyklovatelný, biologicky odbouratelný, nepotřebuje hnojit a ošetřovat pesticidy a při výrobě tkanin není potřeba chemických prostředků. Lněné materiály mají dlouhou životnost. Lněné oblečení je přirozeně antibakteriální, chrání proti UV záření, vhodný pro alergiky (odolný vůči plísním, pylům a prachu),  nevytváří statickou elektřinu, nepřitahuje a nepohlcuje prach, proto se nemusí prát tak často jako bavlna,  díky struktuře tkaniny dobře propouští vzduch a dobře odvádí vlhkost (nelepí se na pokožku), dobře odvádí teplo, které rychle unikne. 

Jak o oblečení pečovat:

Perte nejlépe na 30°C. Běžně srážlivost lnu bývá okolo 5%. Len lze i vyvářet, avšak je nutné počítat s větší srážlivostí. Len doporučujeme sušit pověšený na ramínku a můžete jej žehlit i na vysoké teploty. Více o péči najdete na blogu.

Vzorník látek

Látky jsou v gramáži 145g/m²-160g/m² a jsou vyrobené v Evropě. Vzorky látek přidáváme do každé objednávky, abyste měli příště lehčí rozhodování. Pokud si nejste jisti před prvním nákupem, objednejte si v obchodu vzorník látek, pošleme Vám ho poštou.