O nás

Založila jsem značku MOONIA v roce 2021. Hledala jsem totiž pohodlné pyžamo z přírodních materiálů, které bude mít šmrnc a nebudu se v něm stydět otevřít ráno kurýrovi nebo skočit na ranní online schůzku s týmem. Vytvořila jsem střihy volné a pohodlné, které jsou ale zároveň nositelné jako domácí oblečení (a to i když k Vám přijde návštěva). Je pro mě důležité, abyste v našich produktech mohli pohodlně strávit noc i den a bez problému si odskočili pro rohlík nebo na dětské hřiště. Zkrátka, oblečení šijeme tak, abyste se v něm byli spokojení ve dne v noci. Oblečení vzniká v Česku, materiál je utkán v lokálních dílnách nebo pochází z evropských tkalcoven, šijeme z přírodních materiálů a snažíme se být šetrní k matce přírodě. Anna

Příběh značky

Začalo to celkem nenápadně. Přestalo mi vyhovovat zalovit někde v útrobách skříně, vytáhnout obnošené zašedlé triko z háemka a jít v něm spát. Asi to znáte..

Nelíbila jsem se sama sobě. Hledala jsem pohodlné noční prádlo, ve kterém se budu cítit sebevědomě a v době tehdejších lockdownů v něm zároveň zvládnu i homeoffice (s kamerou). Nabídka na trhu mě příliš neoslovila a tak jsem si nechala několik košil ušít. Zároveň jsem chtěla i "zdravý" materiál.

To pro mě znamená něco přírodního, českého a co dlouho vydrží. Objevila jsem tak len. Po několika málo dnech jsem si uvědomila, že nic jiného na spaní už nepotřebuji. Taky jsem pochopila, že je to příležitost. A tak vznikla značka MOONIA.

Jaký je proces

Na začátku je papír a tužka a látky, hodně látek. Po prvnotních návrzích, jak by měla košile vypadat a jaký účel splňovat přichází na řadu diskuze s naší technoložkou a spousta škrtání a přepispvání.

Také vybíráme materiál, který se na košili bude hodit nejvíce. A pak, jakmile máme základní střih produktu vymyšlený, ušije se vzorek. Ten testujeme, upravujeme a vychytáváme mouchy. No a potom už "jen" košili vyfotit, umístit na web, nasdílet s Vámi a těšit se na Vaše reakce!

Po objednání zadáváme dílně k ušití. Občas to může trvat o něco déle, zvlášť, pokud Vám kousek ještě upravujeme.